Przeciętny atlas Polski zawiera w sobie tyle informacji, że czasem trudno podjąć decyzję, który kierunek obrać na wakacje. Dlatego wspólnie z członkami UNIQA BonusClub opracowaliśmy prosty Uniqalny Atlas Polski. Dzięki niemu miejsca warte zobaczenia na pewno nie umkną Twojej uwadze.

W górę serca!

Polskie góry mają mnóstwo do zaoferowania. Poszukujący wytchnienia od cywilizacji odnajdą spokój w Bieszczadach, gdzie można zatrzymać się w schronisku Koniec Świata w Łupkowie albo podziwiać galerię prac Zdzisława Beksińskiego w jego rodzinnym mieście – Sanoku. Pasjonaci wędrówek mogą wybrać się w Karkonosze, które poza szlakami mają wiele do zaoferowania, np. starą sztolnię uranu w Kowarach. Z kolei Pieniny gwarantują niesamowite widoki, poza zdobywaniem szczytów można podziwiać wyjątkowe zamki w Czorsztynie i Niedzicy.

„Tatry - malownicze szlaki turystyczne. Na wakacje wybieram Zakopane. Dlaczego? Bo to komfort i wygoda!"

Monika S. z Krakowa

„Bieszczady. Wczesna jesień obfitująca w kolory i powakacyjny błogi spokój. Po drodze Lublin i Kazimierz z pięknymi starówkami."

Aleksander S. ze Słupska

„Bieszczady. Dziewicza przyroda, górskie szumiące strumyki i krystaliczna w nich woda nie dadzą się porównać do niczego. Zjawiskowe, malownicze krajobrazy zapadają w pamięć. Kto raz tu trafi, zakocha się bez pamięci."

Agnieszka A. z Ostrołęki

„Pieniny. Krościenko nad Dunajcem. Największą zaletą tej miejscowości są cisza, spokój i mało uczęszczane szlaki. Zapraszam tych którzy uwielbiają aktywny odpoczynek w pięknych sceneriach."

Paweł C. z Matczyna

„Karkonosze. Gdy tylko mam wolny weekend uciekam w góry, by móc pochodzić swoimi ulubionymi szlakami do schroniska Samotnia."

Anna B. z Konina

„Tylko i wyłącznie Bieszczady. Są piękne i w wielu jeszcze miejscach dzikie, a widoki ze szczytów i połonin niezapomniane."

Paweł H. z Tomaszowa Lubelskiego

„Karkonosze. Zachwycające widoki, zmieniające się w tym samym miejscu w różnych porach dnia!"

Zbigniew W. z Bysława

A może nad morze?

Bałtyk potrafi zachwycić swoją różnorodnością. Można wybrać spacer wzdłuż pięknych, złocistych plaż Jastarni oraz nocleg w zacisznym hotelu czy zwiedzanie nadmorskich miejscowości, takich jak Ustka. Można także podziwiać błękit Bałtyku na Cyplu Rewskim i po prostu wdychać wspaniałe, świeże powietrze. Wszystko to pozwala naładować wewnętrzne akumulatory.

„Polecam Jastarnię o dwóch brzegach – z jednej strony Zatoka Gdańska z przezroczystą i płytką wodą, z drugiej morska plaża. Urokliwe miejsce na odpoczynek."

Aleksandra Ł. z Wałbrzycha

„Rewa. Malownicze plaże oraz cudowny Cypel Rewski są wspaniałą ozdobą i atrakcją tego miejsca."

Teodor N. z Ciechanowca

„Dąbki k. Koszalina. Na pięknej i szerokiej plaży panuje przyjazna atmosfera, nie ma tam tłumów, jest wesoło, można aktywnie spędzić czas i nikomu nie przeszkadza gwar dziecięcych odgłosów."

Jolanta N. z Katowic

Blisko natury

Polska to nie tylko góry i morze, to także niezwykle piękne pojezierza z Mazurami na czele, gdzie można żeglować łódką od Giżycka po Mikołajki i wypoczywać na łajbie. Są jeszcze wspaniałe polskie lasy, parki krajobrazowe i nietknięte ludzką ręką puszcze, w których spokojnie żyją sobie żubry, jedyne w Europie dziko żyjące zwierzęta tego typu. Na łonie natury z łatwością można odpocząć od zgiełku wielkich miast.

„Las Bratucicki. Zapraszam wszystkich zapracowanych na łono natury, gdzie można spokojnie odpocząć od całego zgiełku i zapomnieć o telefonie komórkowym i Internecie."

Anna S. z Krakowa

„Mazury to miejsce, które nie da się opisać słowami, trzeba tam po prostu być i poczuć klimat naszego POLSKIEGO CUDU ŚWIATA."

Andrzej M. z Mysłowic

„Okolice jeziora Hańcza. Wymarzone tereny na wycieczki rowerowe. Wyczynowcy na pewno docenią strome podjazdy pod wzniesienia oraz zjazdy z nich. Okolice są przepiękne, bo pełne najczystszej natury, w którą człowiek ingeruje w niewielki sposób."

Albert M. z Milanowa

„Mazury, ach Mazury – ulubione miejsce na spędzenie wakacji. Kraina ciszy i spokoju oraz malowniczych krajobrazów."

Marta D. z Białej Podlaskiej

Aktywnie? Czemu nie!

Wiele osób coraz chętniej wybiera aktywne spędzanie wolnego czasu. Jedni wolą festiwale muzyczne, takie jak Przystanek Woodstock, a inni wsiadają na rower i jeżdżą po pięknych szlakach. W Puszczy Kozienickiej czy Dąbkach koło Koszalina rowerzyści z łatwością znajdą coś dla siebie, a bardziej wymagający mogą odwiedzić Suwalszczyznę albo Jurę Krakowsko-Częstochowską, gdzie poza jazdą rowerami można także wspinać się na skałki wapienne, charakterystyczne dla tego regionu.

„Puszcza Kozienicka. Zabierzcie rowery i w drogę. Tylko 90 km od Warszawy znajdziecie się w pięknym miejscu, które pamięta czasy króla Jagiełły. Miejsca naprawdę wyjątkowe – piękny kompleks pałacowy z parkiem i stadnina koni."

Paweł S. z Kozienic

„Jak co roku cześć moich wakacji spędzę w Kostrzynie nad Odrą na największym festiwalu Woodstock. Przez te kilka dni można naprawdę wypocząć i się zresetować. Zawsze piękna pogoda, mnóstwo pozytywnych ludzi i świetnych koncertów. Czego więcej potrzeba?"

Weronika P. z Koszalina

„Mazury. W Świętej Lipce pięknem organów się zachwycam, Giżycko, Augustów te miejscowości też Wam polecam. Lecz w Mikołajkach tam jest zabawa: jachty, żaglówki – poważna sprawa. Z wiatrem w żagle..., o zachodzie słońca..., niech moje wakacje trwają bez końca!!!"

Kamila W. z Legnicy

Najciemniej pod latarnią

Łatwo jest zapomnieć, że własne miasto może być niezwykłą atrakcją, a jego odkrywanie przynieść wiele radości. Rodzinna miejscowość Witkacego, Zakopane, poza zatłoczonymi Krupówkami ma jeszcze wiele do zaoferowania. Zawiercie – perła Jury. Kazimierz nad Wisłą czy Lublin z urokliwym starym miastem i majestatycznym Zamkiem Królewskim, posiadają swój wyjątkowy urok. Tam historia jest na wyciągnięcie ręki. Warto sprawdzić, czy największych atrakcji nie mamy pod nosem.

„Pełczyce. Spokój tego miasteczka pomaga mi w regenerowaniu sił przez wakacje, aby móc podołać kolejnym wyzwaniom."

Wiesława K. z Pełczyc

„Góra Chełmska – wspaniały teren wypoczynkowo-rekreacyjny. Ze zbudowanej na szczycie wieży rozciąga się widok na panoramę Koszalina."

Witold J. z Łodzi

„Zawiercie i jego okolice to unikatowe piękno przyrody z malowniczymi szlakami turystycznymi, będące atrakcyjnym obszarem ze względu na krajobraz wapiennych ostańców i zjawisk krasowych. W miejscach tych są wspaniałe tereny dla miłośników wspinaczki skałkowej."

Stanisław K. z Miłoszyc

Ciekawość to pierwszy stopień do... nowego

Chęć odkrywania towarzyszy nam od zawsze. To właśnie ten impuls popycha nas do poznawania nowych, inspirujących miejsc i zaspokajania ciekawości. Polska to uroczy kraj, dysponujący bogatą ofertą dla ludzi spragnionych niezwykłego piękna i niesamowitych wrażeń. Członkowie UNIQA BonusClub pokazali, że mają w sobie żyłkę podróżniczą, dzięki której odkryli wiele atrakcyjnych miejsc.Trwa ładowanie...Twój certyfikat Assistance jest generowany i zostanie wysłany na Twój adres e-mail.
Operacja może potrwać nawet kilka minut. Prosimy o cierpliwość.