Pora na bycie fit

W ciągu ostatnich lat skomplikowane maszyny z siłowni i okrągłe obciążenia zakładane na sztangę odeszły w cień za sprawą nowych programówćwiczeniowych. Wiosna to idealny moment, by wybrać jeden z nich,zwłaszcza, że niektóre można realizować na świeżym powietrzu!

Weź kalorie do tańca!

Zumba to przyjemny trening aerobowy połączony z tańcem w rytm latynoskich brzmień. Pozwala na spalenie nawet 1000 kalorii w godzinę. Krąży pogłoska, że Alberto Perez – twórca Zumby – opracował ją zupełnie przypadkiem. Gdy zapomniał kasety z muzyką do aerobiku, wyciągnął latynoskie nagrania i do nich improwizował. Spodobało się do tego stopnia, że zajęcia z zumby prowadzone są w 140 krajach. Dla porównania McDonalds jest tylko w 120.

Sportowe dzieło sztuki

BodyArt jest odpowiedzią na potrzeby zapracowanych ludzi. To umiejętne połączenie jogi, fizjoterapii, oddechu i tańca, które pozwalana wzmocnienie organizmu i wielu partii mięśni.Co ważniejsze ćwiczenia BodyArt wykonywanesą bardzo powoli. Dzięki temu uczysz się koncentracji, eliminujesz błędne nawyki ruchowei dajesz sobie szansę, by zapomnieć o stresie.

Rower? Brzmi dobrze!

Spinning jest genialny w swej prostocie – jedyne czego wymaga to wygodny strój, rower stacjonarnyi dobra muzyka. Trening polega na dostosowaniu tempa do rytmu muzyki. Brzmi lekko i przyjemnie,ale to wymagający sport, który mocno poprawi kondycję, układ oddechowy i krążeniowy,wyrzeźbi mięśnie nóg, pośladków i brzucha.

Poczuj swing!

Swing to sport pochodzący z Rosji, stworzony z myślą o przygotowaniu żołnierzy. Ćwiczenia prowadzone są z odważnikiem przypominającym kulę armatnią z uchwytem. Choć podstawowym ruchem jest swing, to z jazzem nie ma nic wspólnego. Chodzi o kettlebell. Od hantli różni się tym, że ma przesunięty środek ciężkości, dzięki czemu w ćwiczenia zaangażowane są niemal wszystkie mięśnie ciała! Jedna godzina ćwiczeń wystarczy, by spalić 1200 kalorii!

Do granic wytrzymałości!

Coraz większą popularność zyskuje crossfit. To niezwykle intensywny program ćwiczeniowy, dopasowany do możliwości ćwiczącego. Treningi trwają ok. 45 minut, ale tętno utrzymywane jestna poziomie 70% tętna maksymalnego. Bardzo dobrze wpływa na serce, zwiększa pojemnośćpłuc i jest idealny dla tych, którzy osiągnęli już pewien poziom i chcą przekraczać granice własnych możliwości.

Zdrowe podejście

Ćwiczenie na siłowni niewątpliwie zapewnia wiele korzyści, ale należy uważać,by nie zakończyło się szkodą dla zdrowia. Jako członek Uniqa BonusClubmasz dostęp do wyjątkowego pakietu assistance Zdrowe podejście.

Sprawdź teraz!


Trwa ładowanie...Twój certyfikat Assistance jest generowany i zostanie wysłany na Twój adres e-mail.
Operacja może potrwać nawet kilka minut. Prosimy o cierpliwość.