Zaskakująco dobra zabawa!

Skaczą na niej dzieci i dorośli, skakał nawet prezydent USA Ronald Reagan. Za oceanem znana jest od lat 70. XX w., ale na polskim rynku wybiła się dopiero w ciągu obecnej dekady. Dostarcza mnóstwo frajdy, pozwala się wyszaleć i uchodzi za jedną z najlepszych aktywności fizycznych wymyślonych przez człowieka. Przy takim zestawie zalet można zwątpić w istnienie jakichkolwiek wad. Poznaj sekrety trampoliny!

Wybitny sport

Skakanie na trampolinie wzmaga pracę układu limfatycznego i pozwala usuwać nadmiar toksyn z organizmu. Dzięki sprężynującej powierzchni wzmocnisz mięśnie, nawet te wewnętrzne, które pomagają uzyskać płaski brzuch. Najważniejsze jest jednak to, że ćwicząc na trampolinie nie obciążasz za mocno stawów, co jest niezwykle ważne, szczególnie w przypadku osób z nadwagą.

Chudnij w podskokach

Badania wykonane przez NASA dowiodły, że skakanie na trampolinie jest 68% efektywniejsze niż bieganie, co oznacza, że w ciągu ok. 10 minut, jesteś w stanie spalić tyle kalorii, ile w trakcie 30 minut joggingu. Ponadto skacząc, pokonujesz grawitację i przezwyciężasz masę własnego ciała zwiększoną ponad trzykrotnie!

Odskocznia od rutyny

Wśród wielu zalet na pierwszy plan wybija się jedna – niesamowita frajda. Właśnie dlatego trampoliny górują nad innymi formami aktywności, szczególnie w ogrodach. To zabawa, podczas której dziecko może się wyszaleć pod opieką rodzica. Dorośli z kolei zapomną o stresie. Skakanie, szczególnie w rytm muzyki, wprawia w swego rodzaju trans, który pozwala odsunąć codzienne problemy na drugi plan.

Czy skakanie odbija się na zdrowiu?

Mimo wielu zalet, skakanie na trampolinie może skończyć się przykrą wizytą u ortopedy. Dlatego warto stosować się do poniższych zasad:


1. Skacz w pojedynkę.
2. Wybijaj się z centralnej części batuty.
3. Upewnij się, że sprężyny są dobrze zakryte.
4. Nie zeskakuj z trampoliny na ziemię.
5. Unikaj upadków na ręce.
6. Amortyzuj skoki, lekko uginając kolana.
7. Na trampolinie nie powinny skakać dzieci do lat 6.Trwa ładowanie...Twój certyfikat Assistance jest generowany i zostanie wysłany na Twój adres e-mail.
Operacja może potrwać nawet kilka minut. Prosimy o cierpliwość.