Wiosna kołem się toczy

Są modne i przydatne. Jedne niezastąpione w ruchu miejskim, inne skuteczne na bezdrożach. A z każdym kolejnym przejazdem ich wartość sentymentalna rośnie. Rzecz jasna chodzi, albo raczej jedzie, o rowery.

Śladem jednośladu

Jak to zwykle bywa z historią wielkich wynalazków, ślady roweru znajdziemy w starożytności, a później dopiero w warsztacie Leonarda Da Vinci. Jednak bardziej prawdopodobna historia tego wynalazku zaczyna się w XVIII w. od… maszyny do biegania – dwóch kół połączonych drewnianą żerdzią, na której kierowca siadał i odpychał się nogami niczym Fred Flinston. Dopiero w drugiej połowie XIX wieku rower zaczął przybierać bardziej znajomy kształt i to w tamtym czasie powstały pierwsze współczesne jednoślady marki Rover.

Transport dobrze zbadany

Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Bristolu wykazały, że osoby dojeżdżające do pracy rowerem lepiej zarządzają czasem, są bardziej zmotywowane i efektywniej radzą sobie ze stresem.

Kieruj się wygodą!

Wybór roweru to moment decydujący i dobrze zdać się tu na specjalistę z lokalnego serwisu. Same podstawy są jednak dość proste. Im warunki trudniejsze i bliższe offroadu, tym szersze powinny być opony i grubszy bieżnik. Jeśli zaś rower jest dla Ciebie wyznacznikiem stylu, wybieraj rowery miejskie na dużych, 28-calowych kołach. Pamiętaj jednak, że są one dość sztywne i dobrze jest rozejrzeć się za komfortowym siodełkiem.

Zacznij sezon!

Mogłoby się wydawać, że nowy rower będzie miał wszystkie niezbędne elementy. Natomiast polski rowerzysta zobowiązany jest prawem do tego, by poza odblaskami, mieć po zmroku również białe światło z przodu i czerwone z tyłu. Co ciekawe, kask nie jest wyposażeniem obowiązkowym i nie ma żadnych ostatecznych badań potwierdzających jego skuteczność. Jedno jest pewne – kask może Cię uratować, jego brak nie.

Jazda po zdrowie

Fińscy naukowcy dowiedli, że trwająca dłużej niż 30 minut jazda na rowerze może obniżyć prawdopodobieństwo zachorowania na raka o połowę! Po takim też czasie mięśnie zużywają swój zapas glukozy i zaczynają pobierać energię z komórek tłuszczowych. W ciągu godziny jazdy bez wysiłku spalisz ok. 500 kalorii, a co ważniejsze uregulujesz poziom cukru i obniżysz ilość „złego cholesterolu”.

Rowerowa frajda

By w pełni cieszyć się rowerem, warto zainwestować w dobre zabezpieczenie. Skutecznym rozwiązaniem są tzw. U-locki, czyli odporne na przecięcia pręty z hartowanej stali wygięte w literę U. Dodatkowo uczestnikom UNIQA BonusClub z pakietem BonusPlus i BonusExtra, przysługuje możliwość korzystania z produktu assistance – ROWEROWA FRAJDA.

WIĘCEJ


Trwa ładowanie...Twój certyfikat Assistance jest generowany i zostanie wysłany na Twój adres e-mail.
Operacja może potrwać nawet kilka minut. Prosimy o cierpliwość.