Dopracuj metody relaksu!

Często zdarza Ci się wracać po pracy zmęczonym? Czujesz, że kolejne zlecenia od pracodawcy coraz bardziej Cię przytłaczają? A może chcesz wiedzieć jak się odprężyć w trakcie pracy, by po paru minutach wrócić z nowym zapasem energii? Mamy dla Ciebie kilka rad, sprawdź je!

Pilnuj czasu pracy!

Wiele osób nigdy nie słyszało o prawie Parkinsona, a pozwala ono zaoszczędzić w pracy całe godziny, jeśli nie dni! Ten brytyjski historyk dowiódł, że im więcej mamy czasu na wykonanie zadania, tym dłużej nam ono zajmie. Jeśli więc na konkretną pracę przeznaczysz mniej czasu albo jasno określisz godziny, to szybciej się z nią uporasz i szybciej wyjdziesz do domu! Pamiętaj, siedzenie w pracy dłużej nie znaczy, że zrobisz więcej. Po prostu spędzisz tam więcej czasu.

Miej czas dla siebie!

W trakcie zmęczenia nikt nie podejmuje słusznych decyzji. Jeśli więc stoisz przed ważnym wyborem,a jesteś zmęczony po paru godzinach pracy, przejdź się na krótki spacer, odejdź od swojego stanowiska i wykonaj kilka ćwiczeń rozciągających. Jeśli ciężko Ci zaplanować wolną chwilę na ćwiczenia pomocna może się okazać elektroniczna bransoletka. Lekkie wibracje na Twojej ręce skutecznie przypomną o potrzebie ruchu. Możesz też po prostu usiąść w innym miejscu, zamknąć oczy i postarać się odprężyć. Nawet 10 minut takiego relaksu sprawi, że będziesz w stanie spojrzeć na swoje zadanie z innej perspektywy!

Ciężką pracą ludzie się bogacą?

To bardzo znane stwierdzenie, ale gdy się zastanowimy czy jesteśmy nagradzani za zmęczenie, czy za efekt, to możemy je uznać za przekłamane. Zanim przystąpisz do nowego zadania, przygotuj sobie dokładny plan działania. Dzięki temu uporasz się szybciej niż inni i będziesz przygotowany na ewentualności. Pamiętaj, że nowe zadania, które wykonasz bardzo dobrze, mogą przerodzić się w awans!

Złoty środek!

Jeśli złapie Cię w pracy stres albo po prostu zapragniesz chwili relaksu, zaparz sobie herbaty, najlepiej zielonej lub sięgnij po sok pomidorowy. Te napoje zawierają sporą dawkę przeciwutleniaczy, które są kluczowe w zwalczaniu stresu doraźnie, ale też w dłuższej perspektywie. To idealne rozwiązanie niezależnie od tego czy wykonujesz pracę fizyczną, czy biurową!

Szybkie przekąski

Kto nie lubi regularnie sięgnąć po coś na ząb w trakcie pracy? Drobne przekąski umilają czas i są idealnym uzupełnieniem między posiłkami. Należy jednak dobierać je rozważnie, by nie przybierać na wadze z każdym kęsem. Sprawdź, co spakować do pracy!

Migdały – ze wszystkich orzechów mają najwięcej witaminy E, która dba o Twój wzrok.
Otręby – mają średni indeks glikemiczny przez co stopniowo dostarczają niezbędną dla pracy mózgu glukozę!
Serek wiejski – idtealna dawka białka, które stanowi źródło energii.
Świeże owoce – stanowią smaczne źródło witamin, a zawarta w nich porcja cukru zaspokoi apetyt na słodycze.

Zdrowe podejście!

Uważasz, że masz zbyt wiele pracy, a coraz większą trudność sprawia Ci uporanie się z codziennymi wyzwaniami? Jeśli każdego kolejnego dnia odczuwasz zmęczenie bardziej i bardziej – czas zwolnić! Swoją uwagę skup wyłącznie na najważniejszych rzeczach. Owszem, pozostałe sprawy mogą na tym ucierpieć. Jednak jeśli nie odpuścisz, może się to negatywnie odbić nie tylko na pracy, ale przede wszystkim na Twoim zdrowiu! Pomyśl o sobie i skoncentruj się tylko na tym, co jest naprawdę ważne.

Spróbuj wprowadzić do swojego codziennego dnia pracy choć kilka z powyższych porad i ciesz się spokojnym, zrelaksowanym życiem.Wróć do góry


Trwa ładowanie...Twój certyfikat Assistance jest generowany i zostanie wysłany na Twój adres e-mail.
Operacja może potrwać nawet kilka minut. Prosimy o cierpliwość.